3031
Tablica rezultata 2019.

sius

WSPS Svjetsko prvenstvo, Sydney 2019.

Hrvatska streljačka reprezentacija od 9. do 19. listopada 2019. nastupila je na WSPS Svjetskom prvenstvu koje je održano u Sydneyu (Australija). Za svoje plasmane hrvatski reprezentativci u sastavu; Sanja Soldo, Rudolf Petrović i Damir Bošnjak borili su se sa strijelcima iz 57 svjetskih zemalja.

12.10. – prvi nastupi naših reprezentativaca na SP! Sanja Soldo i Damir Bošnjak probili su led svojim nastupima u disciplini P3 (25m pištolj, mješovito) gdje su među 49 strijelaca zauzeli 38., odnosno 41. mjesto. Damir je pogodio 544 kruga, dok je Sanja ostvarila rezultat od 539 krugova.

14.10. – nakon dana odmora uslijedio je nastavak natjecanja za naše strijelce u Sydneyu! Sanja Soldo i Damir Bošnjak odgađali su i svoju drugu disciplinu na SP-u, P6 (10m mješovite ekipe) gdje su rezultatom od 723 kruga zauzeli 16. mjesto među 21 reprezentacijom.

15.10. – prvi nastup Rudolfa Petrovića na SP-u! Rudolf je u teškoj konkurenciji od 65 strijelaca u R5 disciplini (10m ležeći) zauzeo 29. mjesto s pogođenim 631.0 krugom. Damir Bošnjak i Sanja Soldo odgađali su svoje mečeve u P4 disciplini (50m pištolj), te završili na 41. (496 krugova), odnosno 45. mjestu (484 kruga).

17.10. – posljednji nastupi Sanje Soldo i Rudolfa Petrovića na SP-u! Rudy zauzeo 22. mjesto s pogođena 604.7 kruga na 50 metara puška – ležeći (R9). Sanja završila svoj nastup u Sydneyu sa 16. mjestom u P2 disciplini (10m pištolj) s ostvarenom rezultatom od 544 kruga.

18.10. – Damiru Bošnjaku pripao posljednji nastup hrvatskih reprezentativaca u Sydneyu! Damir je pogodivši 541 krug zauzeo 44. mjesto u disciplini P1 (10m zračni pištolj), te je time zaokružio nastupe naših strijelaca na Svjetskom prvenstvu.